Gastronómia v hoteli Sliezsky dom, Vysoké Tatry
Domov/ Gastronómia

Gastronómia

Miesto, kde sa spája gurmánsky pôžitok s veľkolepou prírodou

Navštívte Sliezsky dom počas vašej cesty za veľkolepými tatranskými zážitkami. Potešia vás výborné špeciality šéfkuchára, skvelá atmosféra praskajúceho krbu v lobby bare alebo letná terasa, z ktorej výhľad na okolie si môžete užívať celé hodiny.

Hotelová reštaurácia

Bravčový kotlíkový guláš s čerstvým tatranským chlebom v najvyššie položenej reštaurácii na Slovensku je zážitkom sám o sebe. Ochutnali ho už mnohí a dostáva len tie najlepšie referencie! So širokou ponukou čerstvých jedál v Sliezskom dome začnete alebo ukončíte každý zaujímavý deň vo Vysokých Tatrách. Špeciality, ktoré naši kuchári pripravujú, sú vhodnou ponukou do prostredia Sliezskeho domu. Základom kuchyne sú tatranské suroviny a jedlá, ale vo výbere sa nebudete musieť obmedzovať.

Okrem dovolenky sa pri dobrom jedle môžete stretnúť s celými tímami a kolegami na teambuildingu alebo pozvite pod Gerlach vašich obchodných partnerov.

Priestory reštaurácie v hoteli Sliezsky dom, Vysoké Tatry

Priestory reštaurácie sa dajú vďaka zvukotesnej deliacej stene variabilne prispôsobiť, preto tu možno organizovať rôzne typy eventov – od menších posedení v rodinnom kruhu, cez svadby až po firemné akcie. Atmosféru útulného interiéru dotvárajú fotografie s tatranskou tematikou od horského vodcu Ladislava Janigu.

Priestory reštaurácie v hoteli Sliezsky dom, Vysoké Tatry

Ak ste si objednali ubytovanie s raňajkami a rozmýšľate nad dokúpením večere, objednajte si ju v daný deň na hotelovej recepcii za cenu 28 eur. ( Odporúčame zakúpiť si variantu pobytu ubytovanie s polpenziou vopred, v takom prípade je večera v zvýhodnenej cene 25 eur )

Večere sa podávajú buď formou švédskych stolov, formou štvor-chodového menu á la sous chef, alebo troj-chodového menu výberom z á la carte. Záleží na obsadenosti hotela. Á la Carte sa podáva do 17:00 hod., okrem Á la Carte je k dispozícii sezónne turistické menu, večere sa podávajú od 18:00 hod. 
 

Ak máte špeciálne gastronomické alebo diétne požiadavky, dajte nám vedieť o svojich predstavách. Radi vám pripravíme menu podľa vášho gusta.

 

Hotelová reštaurácia je otvorená v čase 07:00 - 22:00 hod.

Lobby bar hotela

Lobby bar v hoteli Sliezsky dom, Vysoké Tatry

Posaďte sa k praskajúcemu drevu v krbe a užite si vysokohorskú atmosféru v rekonštruovanom lobby bare Sliezskeho domu. Čas, ktorý strávite spoločenskými aktivitami, bude správnou bodkou na záver dňa. Je to ideálne miesto na relax a priestor, kde sa môžete pri drinku a zábave stretnúť s inými hosťami alebo kolegami na teambuildingoch. Naplánujete si vašu túru na Gerlach, preberiete novinky v biznise, prečítate si noviny alebo knihu pri poháriku dobrého vína.