Čo vás naučí teambuilding v najvyššie položenom hoteli na Slovensku...

teambuilding na horách

Jedným z rozhodujúcich faktorov, prečo ľudia zotrvávajú v tej istej pracovnej spoločnosti dlhoročne, sú pracovný kolektív a celková kultúra firmy. Na budovanie silnejších väzieb medzi jednotlivými zamestnancami existujú teambuildingy. Cez deň sa kolegovci stretávajú pri aktivitách, ktoré sú poväčšine zakončené ,,párty“ večerom. Organizačný tím teambuildingov v horskom hoteli Sliezsky dom prináša aj niečo extra: výzvy, kde ide o samotné ,,prežitie“ v drsnej prírode.

Hotel aj pre najnáročnejšiu (firemnú) klientelu

Sliezsky dom je najvyššie položený hotel na Slovenskunadmorskej výške 1670 m.n.m. s históriu siahajúcou až na začiatok minulého storočia. Ponúka krásny výhľad z hotelových izieb, výbornú reštauráciu s kvalitnou gastronómiou, možnosť wellness a organizáciu svadieb, osláv, či firemných akcií. Ak hľadáte vhodné priestory a program pre ,,stmelenie“ pracovných vzťahov a rozvíjanie pracovných zručností, oslovte personál a dohodnite teambuilding šitý presne ,,na mieru“. Oproti iným hotelom, horský hotel Sliezsky dom sa snaží okrem zábavy aj edukovať pracovné skupiny, ako si poradiť s nástrahami, s ktorými sa v oblasti Vysokých Tatier môžete kedykoľvek stretnúť. Postarajú sa o vás certifikovaní horskí vodcovia vedení skúseným horským vodcom Mikim Knižkom.

Preverte osobné aj firemné zručnosti v štyroch vysokohorských výzvach

Môžete si vybrať  zo 4 tématických okruhov teambuildingov:

,, Ako prežiť (v prírode aj vo firme)“: prostredníctvom hier a skupinových aktivít vás naučia ošetriť zlomeniny, previezť zraneného do bezpečia, založiť oheň bez zápaliek či prežiť noc v drsných podmienkach. 

Čo vám tento zážitok dá po pracovnej stránke?

 • lepšiu komunikáciu v rámci kolektívu,
 • schopnosť efektívne spolupracovať v náročných situáciách,
 • všímať si silné a slabé stránky toho druhého, pomáhať si navzájom,
 • rozvíjanie vodcovských schopností, delegovanie úloh.

 

,,Top rope“: pod dohľadom horských vodcov budete liezť a zlanovať vysokohorský terén.

Čo vám tento zážitok dá po pracovnej stránke?

 • podpora osobnej vytrvalosti,
 • dôvera a podpora v tíme ohľadom zvládnutia tejto úlohy,
 • skupinová súdržnosť. 

 

,,Geocoaching“: prostredníctvom GPS súradníc hľadáte s kolegami ,,poklady“ ukryté v okolí Velického plesa.

Čo vám tento zážitok dá po pracovnej stránke?

 • lepšiu komunikáciuaktívne počúvanie členov tímu,
 • schopnsoť nebáť sa povedať svoj názor pri riešení úloh,
 • efektívnu spoluprácu na dosiahnutie spoločného cieľa,
 • spoluprácu pri riešení problému a hľadanie (aj) inovatívnych riešení.

 

,,Výstup na Gerlach“: chcete sa doma pochváliť fotkou vás a celej firmy na vrchole slovenského Everestu? Sliezsky dom sa postará o ,,zastrešenie“ celého výstupu v podobe jedla, výstroja, horského vodcu. A ten pohľad a vedomie, čo ste prekonali, bude stáť za to.

Čo vám tento zážitok dá po pracovnej stránke? 

 • prekonanie samého seba,
 • vystúpenie z komfortnej zóny, 
 • organizačné zosúladenie celého tímu,
 • tímovú prácu v podobe členov (aj) rôznych tímov ,,ťahajúcich za jeden povraz“ (a to doslovne).

Je dôležité poznamenať, že napriek charakteru jednotlivých aktivít, vaša bezpečnosť nebude nikdy ohrozená. Vzhľadom na premenlivosť počasia typického pre túto nadmorskú výšku, sa aj  teambuildingové akcie tomu vedia prispôsobiť.  Môžete ich absolvovať ako v lete, tak aj v zime. Samozrejme, okrem ,,outdoorovej“ zábavy sú vám k dispozícii aj vnútorné kongresové sály na porady, diskusie či zábavu. Podporte kolektívne porozumenie a rešpekt, začnite lepšie komunikovaťriešiť problémy jednoduchšie medzi členmi tímu. Príďte na horský hotel Sliezsky dom ako kolegoviaodchádzajte ako kolektív kamarátov.