Zimné bežecké preteky

10. 02. 2018

Záverečné kolo 5. ročníka Zimnej bežeckej série vyvrcholí na Sliezskom dome. Nenechajte si ujsť najlepších bežcov (ale aj skialpinistov), alebo si príďte rovno s nimi zmerať sily!

4. kolo: ZBS- Grand Finále

10. 2. 2018 o 10:00 h, Tatranská Polianka

Priebeh: Záverečné kolo Zimnej bežeckej série štartuje z Tatranskej Polianky a končí pri Horskom hoteli Sliezsky dom. Trasa meria je 6,7 km. Vedie asfaltovou cestou a má prevýšenie 640 m. Po ocenení najlepších pretekárov daného kola nasleduje vyhodnotenie celej Zimnej bežeckej série vo vypísaných kategóriách. Preteky sú otvorené pre bežcov a skialpinistov. Používanie paličiek je povolené.

Predchádzajúce kolá Zimnej bežeckej série 2017 – 2018 v regióne Vysoké Tatry

1. kolo: Steeplechase- úvodné preteky

11. 11. 2017 o 13:00 h, parkúrový areál Tatranskej Lomnice

Priebeh: Pretekári si na trati vyskúšali aj zdolávanie prekážok, cez ktoré zvyčajne skáču jazdci na koňoch. Pre mužov bola pripravená trať v dĺžke 7 km, ženy pretekali na trati 4 km.

2. kolo: ZBS- Šoldov- nočné preteky

9. 12. 2017 o 17:00 h, Štrba

Priebeh: Išlo o novinku série okolo zaniknutej osady Šoldov z 13. storočia. Štart pretekov bol v centre podtatranskej obce Štrba a celý 7-kilometrový okruh bol pokrytý asfaltom.

3. kolo: ZBS- Sunrise- ranný beh

13. 1. 2018 o 7:30 h, Golf Resort Black Stork, Tatranská Lomnica

Priebeh: Beh sa uskutočnil pri východe slnka v prekrásnom prostredí golfového rezortu Black Stork a Veľkej Lomnice s nádhernými výhľadmi na štíty Vysokých Tatier. Štart a cieľ – Hotel International****, Golf Resort Black Stork.