Transcontinental race

01. 08. 2017 - 07. 08. 2017

JEDNY Z NAJŤAŽŠÍCH CYKLISTICKÝCH PRETEKOV NA SVETE PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKU.

Transcontinental race sú cyklistické preteky, ktoré vedú naprieč Európou. Tento rok budú mať prvýkrát checkpoint aj na Slovensku, v horskom hoteli Sliezsky dom.

Preteky sú skutočne náročné. Dĺžka trate je zhruba 4 000 km, no nie je rozdelená na etapy. Časomiera beží od štartu až po cieľ. Väčšine jazdcov sa podarí dôjsť do cieľa do 15 dní (minuloročný víťaz zvládol trasu za 8 dní). V priemere prejdú až 250 km každý deň.

Špecialitou pretekov je, že účastníci sa musia spoliehať len sami na seba, nemajú žiaden podporný tím. Nesmú prijímať akúkoľvek pomoc ani od ostatných pretekárov. Stravu, ubytovanie, technické opravy si zabezpečujú sami. Na celej trati sú monitorovaní cez satelit.

Každý cyklista si sám vyberá najvhodnejšie trasy. Jeho povinnosťou je prejsť cez štyri checkpointy: v Nemecku, Taliansku, na Slovensku a Rumunsku.

Popularita pretekov každým rokom rastie. Prvého ročníka v roku 2013 sa zúčastnilo 31 jazdcov. Očakávaná účasť v tomto roku je približne 350 cyklistov z vyše 40 krajín.

Preteky tento rok štartujú 28. júla v Belgicku a končia v Grécku.

Do hotela Sliezsky dom prídu organizátori podujatia Transcontinental race 1. augusta, príjazd najrýchlejších jazdcov sa očakáva o deň neskôr. Ak od 2. do 7. augusta zahliadnete cestou na Sliezsky dom týchto pretekárov, nezabudnite ich povzbudiť! 🙂