Horský hotel Sliezsky dom
So -2°
Ne -2° -7°
Po -7° -12°
Ut -5° -11°
St -6° -12°
Št -7° -10°
Pi -8° -13°
9.2/10 Vynikajúce (Podľa hodnotení 381 hostí)
Zaručujeme vám, že len u nás si zarezervujete izbu za najnižšiu možnú cenu, minimálne o 5% nižšiu ako na inom rezervačnom systéme.
Dospelí:
Deti:
ONLINE Rezervácia
Izba 1

Izba 1
dieťa 1
Dnes
Sobota
-2°
Nedeľa
-2°
-7°
Pondelok
-7°
-12°
Utorok
-5°
-11°
Streda
-6°
-12°
Štvrtok
-7°
-10°
Piatok
-8°
-13°

Výstup na Gerlach zo Sliezskeho Domu

1. PREČÍTAJTE SI VIAC O GERLACHU!  
Prečo zdolať Gerlach? 
Fakty o Gerlachu
Prekvapenie na vrchole
Kto vás vezme na Gerlach?
Kedy sa vybrať na Gerlach?
Trasy výstupov na Gerlach
Ako dlho trvá výstup na Gerlach?
Kondícia a technika
Počet ľudí pri výstupe na Gerlach
Výstup s deťmi
Vybavenie na výstup
Slovníček

2. PREČO ÍSŤ NA GERLACH ZO SLIEZSKEHO DOMU?
Pohodlný prístup
Kompletné vybavenie výstupu a príslušenstvo
Jedlo na túru
Pohodlie po výstupe
Večera po výstupe
Wellness
Reštaurácia
Ubytovanie

3. PRINESTE SI ÚŽASNÉ ZÁŽITKY!  
Horskí vodcovia Galéria vrcholových fotiek

4. OBJEDNAJTE SI VÝSTUP NA GERLACH!  
Popis balíčka Cena balíčka
Kontakty

 

PREČÍTAJTE SI VIAC O GERLACHU

PREČO ZDOLAŤ GERLACH?

Výstup na gerlach s deťmi
Kriváň máte za sebou a na Rysy vybehnete ako horská srna. Ale Gerlach, to je iná paráda!

Prečo ľudí láka Gerlach ?

Našli ste sa aj vy, alebo máte ešte iný dôvod? Dajte nám ho vedieť! Pozrite si našu knihu návštev s dôvodmi ostatných...

  SPÄŤ HORE  

ČO JE GERLACH ZA HORA?

 

Keď už naň liezť, oplatí sa, aby  ste o ňom vedeli dáku tú pikošku. Je to najvyšší štít nielen Tatier, ale aj celých Karpát. Týči sa tu už nejaký ten rok.  Jadro Tatier začalo vznikať v prvohorách pred 210 miliónmi rokov, keď bolo budúce Slovensko stále ešte pod morom.

  SPÄŤ HORE  

PREČO SA GERLACH VOLÁ GERLACH?

Oficiálne sa volá Gerlachovský štít a dôvod je veľmi prozaický. Kedysi patril do chotára dediny Gerlachov (nájdete ju medzi Batizovcami a Tatranskou Poliankou). Časom získal aj iné názvy, keď: 
 • sme ho prepožičiavali panovníkom (štít Františka Jozefa
 • sme ním vyjadrovali svoju svojbytnosť počas Slovenského štátu (Slovenský štít)
 • sme sa mobilizovali cez vojnu (Štít Legionárov)
 • sme sa chceli páčiť režimom (Stalinov štít

Ale neoficiálne sa mu aj tak vždy hovorievalo Gerlach či Gerlachovka, a tak sme sa k tomu vrátili. Ináč ktovie, akoby sa volal dnes?

  SPÄŤ HORE  

AKÝ JE GERLACH VYSOKÝ?

Okrem názvu menil Gerlachovský štít aj výšku:
 • Že je najvyšším vrcholom Tatier, sa zistilo v roku 1838, keď mu jelšavský lesník Ľudovít Greiner na základe trigonometrických meraní nameral 2641 metrov.
 • Podľa terstského systému (keď sa nadmorská výška určovala podľa hladiny mora v talianskom Terste) mal 2633 metrov.
 • Keď sme prešli na baltský systém, Gerlach nám podrástol na 2654,3 metra.
 • Podľa najnovších družicových meraní mu pribudlo ešte desať centimetrov, takže oficiálne má 2654,4 metra.

Pri výstupe nemusíte zdolať celú výšku, prevýšenie je iba 1100 metrov, pretože výstup sa začína z nášho hotela Sliezsky Dom (1670 m.n.m.).

  SPÄŤ HORE  

PRVÍ ĽUDIA NA VRCHOLE

 • Prvý muž na vrchole bol pravdepodobne učiteľ a horský vodca Ján Still z Novej Lesnej v roku 1834. Tejto túry sa zúčastnil spolu so svojím švagrom Gellhofom, mlynárom Martinom Urbanom Spitzkopfom a s dvoma ďalšími neznámymi lovcami kamzíkov.
 • Prvá ženská výprava na vrchol sa konala 28. júla 1877  a absolvovali ju viedenské turistiky Paulina Knerrová a Jozefína Fillungerová
 • Prvý výstup cez Velickú próbu sa uskutočnil roku 1874 a viedol ho chýrny kaukazský a himalájsky horolezec Mór Déchy.
 • Slovenský prvovýstup cez Batizovskú próbu bol zaznamenaný v roku 1875 a urobili ho horskí vodcovia zo Štôle, Ján Ruman–Driečny ml. a Ján Pasterňák. 
 • Prvé zimné výstupy Prvý pokus o výstup sa uskutočnil už v roku 1902, ale prvý dokončený výstup zvládlo až medzinárodné družstvo Janusza Chmielowského 15. januára 1905 cez Krčmárov žľab.

  SPÄŤ HORE  

PREKVAPENIE NA VRCHOLE

Keď zdoláte svoj vytúžený cieľ, čaká na vás:
 • Železný kríž
 • Vrcholová knižka
 • Pri vydarenom počasí krásny výhľad na celú krajinu.
 • Jedinečný zážitok. Nezabudnite sa odfotiť a fotky nám poslať! Radi ich uverejníme v našej fotogalérii.
 • Cesta naspäť. Keď sa pokocháte nádherou výšin, musíte sa vrátiť, aby ste dorazili bezpečne a za svetla.

  SPÄŤ HORE  

KTO VÁS VEZME NA GERLACH?

horsky vodca vystup na gerlach Horský vodca, samozrejme.

Gerlachovský štít nie je turisticky sprístupnený. Nevedie tam značka a klasický výstup je dnes je kvôli bezpečnosti možné uskutočniť len s certifikovaným horským vodcom UIAGM (Čo je UIAGM?). 

Zabezpečíme, aby sa o vás horský vodca dobre postaral. Vie posúdiť aktuálnu situáciu daného výletu a zhodnotiť podmienky ohrozenia - a to nie len na horách. Vie eliminovať väčšinu rizík, s ktorými sa aj pri výstupe na Gerlachovský štít stretnete. Vie vás povzbudiť, vie si poradiť s vašou technikou, s vašou výdržou - aj s vašou hlavou.

Naši horskí vodcovia z Mountain Pro Guiding majú najvyššie možné vzdelanie a dlhoročné skúsenosti z expedícií na slovenské aj zahraničné štíty. Horských vodcov robia, aby sa s vami mohli podeliť o svoju lásku k horám. Niektorí sú malovravní, niektorí vám povedia pikošku o každom väčšom tatranskom kameni, ale vždy zariadia, aby ste boli v bezpečí. Ak chcete vyskúšať niečo odvážnejšie či dobrodružné, vedia vám s tým určite pomôcť. Vezmite na Gerlach aj zahraničných kamarátov - naši vodcovia vedia po anglicky. Postarajú sa, aby váš výstup naozaj bol zážitok na celý život. 

Okrem sprevádzania na našu najmajestátnejšiu horu nám chodia pravidelne rozprávať o svojich zážitkoch do Klubu horských vodcov. Zažite spolu s ním adrenalínové záchrany i najkrajšie výhľady z končiarov. Vypočujte si zábavné historky aj informácie, ktoré vám v horách môžu zachrániť život. Zistite, čo všetko sa horskému vodcovi v Tatrách môže pritrafiť.

  SPÄŤ HORE  

KEDY SA VYBRAŤ NA GERLACH?

Na Gerlachovský štít môžete s horským vodcom vystúpiť v lete aj v zime

Letný výstup: Letný výstup začína, keď z Tatier odíde zima. Obvykle to býva obdobie medzi júnom a septembrom. Niekedy sú dobré podmienky až do októbra. 

Zimný výstup: V zime je výstup technicky výrazne náročnejší, ale tá biela nádhera stojí za to!

Dátum výstupu: Môžete si určiť termín výstupu podľa vášho želania, ale v Tatrách má prvenstvo počasie. Aby sa vám výstup úspešne vydaril, vhodné podmienky a dobré počasie hrajú výraznú rolu. Naši horskí vodcovia ich sledujú okom ostrieža a my vám pomôžeme naplánovať váš výstup tak, aby boli podmienky čo najlepšie.

Nevyšlo počasie? Máme pre vás možnosť 3x zdarma prebookovať ubytovanie.

  SPÄŤ HORE  

TRASY VÝSTUPOV NA GERLACH

Na vrchol Gerlachovského štítu môžete vystúpiť viacerými cestami rôznej obtiažnosti. Hlavné výstupové cesty sú štyri:

1. výstup Velickou próbou (normálka)

Normálka je najpopulárnejšia trasa, vďaka svojej relatívnej nenáročnosti (obtiažnosť I-II). Vedie z nášho hotela Sliezsky dom na Kvetnicu, odkiaľ prejdete exponovaným úsekom - tzv. Velickou próbou do Sedielka na kotlom. Cesta traverzuje kotol až pod Kotlový štít, kde prvýkrát počas výstupu môžete vidieť vrchol. Ďalej výstup pokračuje traverzom pilierov na strane Batizovskej doliny až pod vrchol. Zostupujete Batizovským žľabom a následne Batizovskou próbou do Batizovskej doliny, odkiaľ sa po magistrále - červenou značkou - dostanete naspäť k nášmu hotelu Sliezsky dom.

2. výstup Batizovskou próbou

Tento jednoduchší výstup (obtiažnosť I) vám odporúčame si zvoliť hlavne v prechodnom období leto-zima. Vtedy je obvyklá trasa Velickou próbou technicky náročná, takže aj výstup aj zostup je Batizovskou próbou. Za priaznivých podmienok sa táto trasa nepoužíva.

3. výstup Tatarkovou próbou – cez Zadný Gerlach

Krásna cesta s obtiažnosťou II-III. Pôjdete turistickým chodníkom vo Velickej doline, ktorý opustíte pri Dlhom plese. Nasleduje Tatarkova próba – výstup budete mať zaistený reťazami a umelými pomôckami. Pokračujete pravou stranou Tetmaieroveho žľabu, stúpate smerom ku Gerlachovskému sedlu a vychádzate na Zadný Gerlach.  Zo Zadného Gerlachu prejdete exponovaným hrebeňom cez Gerlachovské sedlo na vrchol Gerlachu. Zostupujete  spravidla Batizovskou próbou.

4. Martinova cesta (Martinka)

Martinka je lezecká cesta s obtiažnosťou II-III. Turistickým chodníkom vo Velickej doline pôjdete k Dlhému plesu, ďalej na hrebeň do Litvoroveho sedla. Odtiaľ hrebeňom cez Lučivianske veže, Litvorove veže, Lavínovú vežu, Lavínový štít a Zadný Gerlach. Odkiaľ cesta pokračuje ako Tatarkova próba.

 

  SPÄŤ HORE  

AKO DLHO TRVÁ VÝSTUP NA GERLACH?

Výstup na Gerlachovský štít je celodenná túra.  Dĺžka túry z východiskového bodu (Sliezsky dom) je približne 8 – 10 h. a závisí od trasy, ktorú si vy (resp. váš vodca) vyberiete, od počasia a vašej kondície. Na túru za vrcholom sa štartuje skoro ráno (na jar a na jeseň o 6:00, v lete o 5:00).

Prečo tak skoro? Jednak, aby ste sa stihli vrátiť ešte za svetla. Potom, aby vás obišlo zlé počasie - stáva sa, že ráno je krásne, ale k obedu sa nad Gerlachom zídu mraky a je po výhľade. Občas vás neobíde aj tak, ale to k horám patrí. Po výstupe sa u nás zahrejete.

  SPÄŤ HORE  

KONDÍCIA A TECHNIKA

Výstup s horským vodcom býva spravidla trošku náročnejší, ako túra po značkovaných trasách. Výstup na Gerlach ale priemerne skúsený turista zvládne v pohodičke. Čo je priemerne skúsený turista? Ak nemáte problém zvládnuť túru akou je napríklad Priečne sedlo, Jahňací štít, Rysy, Kriváň, či Slavkovský štít v časoch, ktoré sú udávané na turistických rázcestníkoch (alebo v mapách), tak by ste mali byť pripravení na túru s horským vodcom. Všetko, čo neviete, a bude vám to treba, vám horský vodca vysvetlí a ukáže. 

Ak neviete odhadnúť, či ste kondične alebo technicky pripravení, naši vodcovia vám vedia poradiť. Každopádne, vždy oboznámte svojho horského vodcu so svojím zdravotným stavom a kondíciou, je to povinnosť.

Výstup na Gerlach zahŕňa aj poistenie pre prípad zásahu horskej služby.

  SPÄŤ HORE  

POČET ĽUDÍ PRI VÝSTUPE NA GERLACH

Počet osôb, ktoré môže viesť jeden vodca na krátkom lane, určuje Technická komisia NAHV SR. Obvyklé čísla sú:
 • v letných podmienkach maximálne 3 osoby, pri ťažších túrach (napr. výstup Martinkou) 2 osoby
 • v zimných podmienkach maximálne 2 osoby

Informujte sa o počte vodených osôb.

  SPÄŤ HORE  

VÝSTUP S DEŤMI

Áno! Dieťa od 7 rokov na túru s horským vodcom, teda aj na Gerlach, zobrať môžete. Ale platia pri tom viaceré pravidlá:
 • V rámci jednej skupiny (2, max. 3 turisti) môžete vziať len jedno dieťa pod 15 rokov. 
 • Dieťa by malo mať dobrú kondíciu. Ak ste s ním absolvovali tatranské túry ako Téryho chata, Zbojnícka chata a podobne, a to v čase, ktorý je uvedený v mapách, resp. na rázcestníkoch, dieťa je pripravené.
 • Na začiatok nie je zlé dieťa vziať na menej náročnú trasu, napríklad na výstup na Lomnický štít z Lomnického sedla. Výškové prevýšenie je len cca 400 metrov, ale nachádzajú sa tu aj lezecké úseky.
 • Na výstup s dieťaťom je najlepšie leto - od konca júna do konca septembra, kedy sú ideálne podmienky bez snehu.
 • Vaše dieťa by malo mať všetku potrebnú výstroj na túru s horským vodcom.

Takže ak máte doma mladého horského kamzíka, ktorý predbehne aj vás, neobávajte sa a vezmite ho zo Sliezskeho domu na Gerlach. Bude mať zážitok na celý život.

  SPÄŤ HORE  

VYBAVENIE NA VÝSTUP - LETO

Čo treba mať so sebou v lete:
 • vysoká turistická obuv s tvrdou podrážkou
 • nepremokavé goretexové oblečenie alebo oblečenie z iného 
nepremokavého materiálu (bunda, nohavice), pršiplášť
 • strednú vrstvu, najlepšie z materiálu softshell
 • teplé oblečenie, teplé ponožky
 • náhradné termo prádlo na prezlečenie, najlepšie zabalené v nepremokavom obale
 • tenké rukavice a čiapku (aj v lete - pozri obrázok Podnebie),
 • dostatočné množstvo tekutín, termosku
 • jedlo a cukry
 • slnečné okuliare
 • opaľovací krém
 • dobrú náladu
 • a ruksak s objemom 30-35 l, aby ste to doň všetko zmestili!

Naši vodcovia odporúčajú aj:

 • Čelovku
 • Šatku alebo šiltovku na hlavu
 • Osobnú lekárničku

 • Fotoaparát

 • Cyklistické rukavice 

Technická výstroj, ktorú vám zabezpečíme my a váš horský vodca:

 • sedací úväz (alias horolezecká sedačka)
 • prilba
 • zámková karabína

Napokon si od vodcov môžete požičať aj selfie paličku. Nech sa na vrchole odfotíte, ako sa patrí!

  SPÄŤ HORE  

VYBAVENIE NA VÝSTUP - ZIMA

Potrebné vybavenie pre zimný výstup:
 • Zimná turistická obuv s tvrdou podrážkou
 • Gamaše
 • Ruksak(30–35 l)
 • Zimné oblečenie – 2 x termoprádlo, nepremokavé goratexové oblečenie (bunda, nohavice), mikina, perová vesta alebo bunda, 2x čiapka , 2 x rukavice, teplé ponožky
 • Fľaša na tekutiny – termoska
 • Čelovka
 • Slnečné okuliare
 • Lyžiarske okuliare


Doporučená výstroj:

 • Osobná lekárnička
 • Krém na opaľovanie
 • Prezúvky


Technická výstroj, ktorú vám zabezpečíme my a váš horský vodca:

 • Turistický cepín
 • Stúpacie železá - mačky
 • Prilba
 • Sedací úväz (horolezecká sedačka)
 • Zámková karabína
 • Lavínová výbava (lavínový vyhľadávač + náhradné batérie, sonda, lopata) Táto položka nie je zahrnutá v cene výstupu.

  SPÄŤ HORE  

SLOVNÍČEK

 • UIAGM-IVBV-IFGMA je medzinárodná asociácia, združújúca horských vodcov na celom svete
 • NAHV SR - Národná asociácia horských vodcov Slovenskej republiky, združuje slovenských horských vodcov
 • Ferrata - Zaistená cesta (nazývaná tiež feráta, podľa talianskeho označenia Via Ferrata - železná cesta, časté je tiež nemecké označenie klettersteig) je cesta v náročnom horskom teréne, ktorá je vybavená istiacimi fixnými lanami, železnými stupačkami, prípadne ďalšími umelými pomôckami. Cieľom takýchto úprav je zvýšenie bezpečnosti prechádzajúcich osôb a sprístupnenie terénu aj návštevníkom, ktorí nemajú skúsenosti s náročnými horolezeckými výstupmi.
 • Próba - exponovaný úsek, miestami takmer kolmý prah
 • Obtiažnosti - podľa klasifikačnej stupnice UIAA pre voľné lezenie:

I - ľahké lezenie - najjednoduchšia forma skalného lezenia, nie však chodecký terén. pre zabezpečenie rovnováhy potrebujete ruky.

II - mierne ťažké - začiatok lezenia, pri ktorom je vyžadovaná technika troch pevných bodov.

III - stredne ťažké - na exponovaných miestach sa odporúča medziistenie. Trénovaní a skúsení lezci môžu prekonávať úseky tohoto stupňa ešte bez použitia lana.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte akciu “Večer s horským vodcom” u nás v hoteli - info tu.

  SPÄŤ HORE  

 

PREČO VYRAZIŤ ZO SLIEZSKEHO DOMU?


POHODLNÝ PRÍSTUP

Náš hotel Sliezsky dom je ideálnym miestom na začiatok túry na Gerlach. Leží na juhovýchodnej strane Gerlachovského štítu a väčšina turistov vyráža od nás.

Auto si necháte na parkovisku v Tatranskej Polianke a my si vás vyvezieme k nám. Nemusíte si robiť starosti, kde odparkovať auto, aby s tým TANAP nemal problém.  

KOMPLETNÉ VYBAVENIE VÝSTUPU A PRÍSLUŠENSTVO
 • U nás si môžete zarezervovať skúseného horského vodcu s termínom výstupu.
 • Zapožičiame vám kompletnú výstroj potrebnú na bezpečné zdolanie vrcholu.
Jedlo na túru

Nemusíte doma dva dni dopredu baliť Májky - postaráme sa o vaše hladné žalúdky!

Viac o polpenzii s obedovým balíčkom sa dozviete: tu >

POHODLIE PO VÝSTUPE
 • Ak premoknete, hádajte, u koho sa najrýchlejšie zahrejete pri čajíku s rumom?
 • Kde na terase si posedíte a oddýchnete po vašom úžasnom výstupe?
 • Kde vás čaká teplá večera, horúca sprcha a sauna?

Predsa u nás,  v našom hoteli Sliezsky dom!

VEČERA PO VÝSTUPE

Po zdolaní Gerlachu vás  nenecháme hladnými! V rámci ubytovania vám ponúkneme dobrú večeru z nášho menu. Dobrú chuť!

Viac na: http://www.sliezskydom.sk/gastronomia/restauracia

wellness.png WELLNESS

Cestou z Gerlachu môžete zmoknúť. Ani teplo vám dvakrát nebude! Možno sa vám podarí aj premrznúť. Čo je lepšie, ako sa vyhriať  u nás v saune a oddýchnuť si pri pohľade na horu, ktorú ste práve prekonali!

Viac na: http://www.sliezskydom.sk/wellness/

REŠTAURÁCIA

Za nezabudnuteľný výstup na Gerlach si zaslúžite dobré jedlo. Doplňte si sily klasickými tatranskými jedlami pripravenými netradičným spôsobom!

Viac na: http://www.sliezskydom.sk/gastronomia/restauracia

UBYTOVANIE

Na Gerlach vyrážate ráno o piatej. Ak sa ubytujete dole, musíte vstávať skôr, už okolo tretej. Príďte k nám, spite dlhšie a na piatu vás pripravíme! Výstup si užijete s radosťou a bez únavy!

Viac na: http://www.sliezskydom.sk/hotel-a-ubytovanie/

  SPÄŤ HORE  

 

PRINESTE SI ÚŽASNÉ ZÁŽITKY!

HORSKÍ VODCOVIA

Spoznajte a vyberte si horského vodcu! Radi vám ho zabezpečíme.

Horský vodca Miki Knižka

Ďakujeme ešte raz veľmi pekne Mikimu za skvelý zážitok z Gerlachu, za pocit bezpečnosti vďaka jeho podpore a radám na komplikovaných miestach, kde nám nebolo vždy všetko jedno…
Vďaka aj za výbornú náladu, ktorú svojím prístupom vniesol do nášho výstupu. 
Držíme palce a tešíme sa niekedy nabudúce! PS: Aj keď najradšej by sme poslali fotku, kde sa  na najťažšom úseku na zostupe vďaka Mikimu všetci usmievame.

Eva, Matúš a Jakub

Horský vodca Eduard "Kuro" Lipták

Bol som veľmi spokojný, Kuro je super človek a výborný profesionál, bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok, teším sa na ďalšiu spoluprácu a posielam fotku z vrchu.

Miroslav

Horský vodca Ivan Žila

“Chci Ti moc poděkovat za Tvou trpělivost a klid. Dík za Tvou milou společnost. Potkala jsem v Tobě člověka, kterému jsem se nebála věřit. Opravdu to pro nás, pro všechny, byl super den. Ď.”

Eva Chromá, Plzeň

Horský vodca Tibor Hromádka

Ďakujeme TIBOROVI HROMÁDKOVI, ktorý bol s nami dnes na Gerlachovskom štíte. Úžasný človek, s veľkým srdcom a neskutočnou trpezlivosťou. Už od prvej chvíle sme mu maximálne dôverovali. Ešte raz veľké ďakujem ….

Marcela

Horský vodca Igor "Trgi" Trgiňa

"Zážitok určite bol veľmi super, počasie nám úplne vyšlo, tak super akcia….čo sa týka Vodcu Igora tak chválim veľmi a určite ho aj pozdravujeme… Super Vodca! celý výstup stále komunikoval, ukazoval nam všelijake veci tak spokojnost na 100%… Vopred dakujem a urcite sa este ozveme."

Martin

Horský vodca Ján Peťo

Výstupy : 

– Kaukaz (Užba 4888 m.n.m., Elbrus 5628 m.n.m, Džantugan 3988 m.n.m.)
– Západný Ťan-Šan, Ugamský chrbát (Kyzyl Baš 4284 m.n.m, Družba 4148 m.n.m.– prvovýstupy)
– Alpy (Piz Palu stredným pilierom, Mt.Blanc cez Ostrohu Brenvy, Grossglockner Pallaviciniho žľabom a iné)
– Centrálny Ťan-Šan (Chan Tengri 7010 m.n.m.)
– viac ako 400 ťažkých výstupov vo Vysokých Tatrách

Horský vodca Milan Packo

"Najprv boli hviezdy – životná „lajna“ prvých 20 rokov – až tak, že som vyštudoval „hvezdárčinu“ na MF UK v Bratislave. Potom prišlo lezenie a hory – a všetko ostatné skončilo, vrátane hvezdárčiny. Až kým neprišla rodina – manželka Erika, dcéra Natalka a syn Matúš. Vodca UIAGM som od roku 2000 až do dnes a dúfam, že ešte dlho budem :)"

Horský vodca Palo Packo

"Som Horehronec, narodený 4. júna 1970. Po horách sa potĺkam už od svojich 14. rokov. Od roku 2008 som držiteľ medzinárodnej licencie horského vodcu. Mojou srdcovkou je skalné lezenie. Na skalkách som vyliezol viac ako 30 ciest obtiažnosti 8a a viac (9+/10-). Mám za sebou zhruba 300 zimných a letných výstupov v horách Slovenska, Európy a južnej Ameriky."

  SPÄŤ HORE  

GALÉRIA VRCHOLOVÝCH FOTIEK

Odfotili ste sa na vrchole?

Cvakli ste kamzíka?

Pochváľte sa všetkým a pošlite nám svoju fotku na:


gerlach@sliezskydom.sk

Radi ju uverejníme!

  SPÄŤ HORE  

 

 

OBJEDNAJTE SI VÝSTUP NA GERLACH!

POPIS BALÍČKA

Výstup na Gerlach, ubytovanie, strava a wellness

V cene balíčka dostanete od nás:

 • Výstup na Gerlach v sprievode certifikovaného horského vodcu 
   
 • Ubytovanie v turistickej izbe, alebo v komfortne zariadenej dvojlôžkovej izbe alebo v apartmáne
   
 • Raňajky formou bufetu alebo servírované raňajky
   
 • Večera formou bufetu alebo 3-chodového menu
   
 • Vstup do wellness centra na 1 hodinu/deň - suchá sauna, parná sauna, vírivka a oddychová miestnosť s jedinečným výhľadom na Velické pleso
   
 • Bezdrôtové pripojenie na internet
   
 • Vývoz z Tatranskej Polianky do hotela v deň príchodu a odvoz z hotela do Tatranskej Polianky v deň ukončenia pobytu
   
 • Parkovanie na záchytnom parkovisku v Tatranskej Polianke

Výhody a čo by ste mali vedieť:

 • Výstup na Gerlach v sprievode certifikovaného horského vodcu 
 • Obedový turistický balíček s pitným režimom (1x pre každú osobu)
 • Zapožičanie kompletnej horolezeckej výstroje: sedací úväz, horolezecká prilba, karabína a v zimnom období aj stúpacie železá (mačky) a horolezecký čakan
   
 • Poistenie zásahu horskej záchrannej služby (HZS), (Pre uzatvorenie poistenia je potrebné uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia a trvalé bydlisko účastníka výstupu.)
   
 • UPOZORNENIE: Jeden horský vodca môže v letnom období viesť maximálne 3 osoby, v zimnom období max 2.
   

Ako boli s pobytom u nás spokojní iní hostia? Pozrite si niektoré zápisy z knihy návštev tu >
 

  SPÄŤ HORE  

CENA BALÍČKA

Výstup na Gerlach, ubytovanie, strava a wellness už od 295

Objednajte si pobyt už teraz!

tel: +421-911-882 879    e-mail: gerlach@sliezskydom.sk

Konečná cena závisí od počtu ľudí, druhu izby, termínu pobytu a obsadenosti hotela.

Cenovú ponuku vám radi pošleme po zaslaní nezáväznej objednávky.

Image2.png

Cenu pobytu pre dieťa vám radi prepočítame.

Zmena cien vyhradená.

Ponuka platí od 15.6. do 31.10.2017. 

V cene nie je zahrnutá miestna daň za ubytovanie v sume 1,- EUR / osoba / noc.

Uvedené ceny sú vrátane DPH.

VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY NA STIAHNUTIE

  SPÄŤ HORE  

KONTAKTY

Horský hotel Sliezsky dom
Tatranská Polianka 32
062 01 Vysoké Tatry
email:   gerlach@sliezskydom.sk
tel:       +421-911-882 879,    +421-918-988 309

  SPÄŤ HORE  

NEZÁVÄZNÁ OBJEDNÁVKA

V prípade neodoslania formulára nás prosím kontaktujte na tel. čísle: +421-911-882 879

 

 

  SPÄŤ HORE  

Fotogaléria